Alfa-ETA

TEKNOFEST bünyesinde düzenlenen Uluslararası Efficiency Challenge elektrikli araç yarışları iki farklı kategoride düzenleniyor. Amacı okulumuzda elektrikli araç kültürü oluşturmak, elektrikli araç üretiminde tecrübe kazanmak olan GTU-Alfa ETA takımı olarak elektromobil kategorisinde yarışmaya katılım sağlayacağız.

Nexus Roket

Geleceği göklerde arayan nesillere örnek olmaya hedeflemiş öğrencilerin bir araya geldiği bu ekipte enginlere sığmadan geleceğe koşacağız

GTU-ALÇİN

2022 yılının Ocak ayında kurulan GTÜ-ALÇİN Takımının temel hedefi ülkemizin gelişmiş ve daha da gelişmekte olan savunma sanayiinin milli imkanlar dahilinde geliştirdiği yüksek teknolojili ürünlerini referans alarak bu ürünlere yenilerinin eklenmesi için çalışmalarda bulunmak, milli bilinci ve duygusu yerinde mühendis adayları ile güzel ve faydalı işlere imza atmaya çalışmaktır.

GTU-SAT

Dünyanın dört bir yanından seçkin üniversitelerden birçok  takımın başvuruda bulunduğu yarışmanın ön eleme aşamasını 40 takım başarıyla geçebildi. Ön eleme aşamasında takımların sunduğu çalışma raporu üzerinden NASA ve American Astronautical Society yetkilileri takımlarla telekonferans görüşmesi yaparak finale kalan takımları belirledi. GTÜ öğrencilerinden oluşan GTU-SAT isimli takımımız 100 üzerinden 98.2323 puanla Dünya genelinde 139 takım arasından 8. olarak ön elemeyi geçmeyi başardı.